Rozmiar penisa – jak ta kwestia wygląda naprawdę?

Wśród mężczyzn wielkość przyrodzenia uznawana jest za symbol męskości i sił witalnych. Takie informacje są popularyzowane wśród społeczeństwa już od wieków, chociaż badania rzucają na ten temat nieco inne spojrzenie. Okazuje się bowiem, że duże rozmiary członków są rzadkością – każdy o tym słyszał, ale mało kto widział. Warto przyjrzeć się statystykom dotyczącym rozmiarów penisa – wielu mężczyzn takie zestawienie może podbudować.

Średnie rozmiary penisa na świecie

Warto podkreślić, że rozmiar penisa determinuje pochodzenie i ewolucja – innym rozmiarem cieszą się mieszkańcy Europy w porównaniu np. do mieszkańców Afryki. Mężczyźni niechętnie mówią o wielkości swojego przyrodzenia, nie chcąc wpędzać się w kompleksy i kompromitować. Większość nie ma jednak czym – badania wskazują bowiem, że średnia długość członka mierzonego we wzwodzie wynosi około 13,13 cm. W przypadku Polaków jest to 14,29 cm. Zaledwie 2% mężczyzn może pochwalić się rozmiarem członka przekraczającym 18 cm. Najdłuższe penisy na świecie mogą cieszyć mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga – 17 cm, natomiast najmniejszymi przyrodzeniami wyróżniają się Azjaci – 9,5-10,5 cm. Liczy się również obwód członka, przeciętnie wynoszący 11,6 cm w stanie erekcji. Oczywiście statystyki nie mogą w pełni oddawać rzeczywistości, dlatego też powyższe dane powinny mieć charakter orientacyjny, bowiem długość członka jest kwestią indywidualną.

Jak powinno się mierzyć penisa?

Penisa można zmierzyć samodzielnie, wystarczy tylko stosować się do określonych zasad, dzięki czemu pomiar można uznać za dość precyzyjny Długość penisa powinna być mierzona od nasady (kości łonowej) po czubek żołędzi. Obwód penisa mierzy się u nasady lub w połowie jego długości. Warto podkreślić, że prawidłowy pomiar długości i grubości penisa musi odbywać się w stanie erekcji, bowiem wówczas pod wpływem napływu krwi do prącia, jego długość i wzrasta nawet o 100%. Błędem jest mierzenie członka z góry. Wielu mężczyzn nie potrafi dokładnie zmierzyć wielkości i grubości swojego przyrodzenia, dlatego też niepotrzebnie martwią się o te wymiary. Zazwyczaj bowiem mieszczą się w średniej.

Czy można powiększyć penisa?

Istnieją metody na powiększenie penisa, przy czym najlepszy efekt można uzyskać poprzez zabieg operacyjny, coraz częściej oferowany w klinikach medycyny estetycznej lub ostrzykiwanie prącia kwasem hialuronowym. Mężczyźni mogą samodzielnie stosować ćwiczenia, które wykonywane regularnie przynoszą efekty. Doraźne powiększenie lub pogrubienie przyrodzenia zapewniają pompki do penisa lub środki wspomagające erekcję dostępne bez recepty. Warto zastanowić się nad tym, którą metodę powiększania wybrać – najlepiej jest wybrać sposób najmniej inwazyjny i odwracalny, by później nie żałować swojej decyzji.

Czy rozmiar przyrodzenia ma duże znaczenie?

To głównie mężczyźni uważają, że satysfakcję seksualną może zapewnić kobiecie długi lub gruby członek. Wymiary przyrodzenia mają jednak znaczenie drugorzędne – większe znaczenie ma technika, zdobyte doświadczenie czy znajomość kobiecego ciała i jego potrzeb. Wbrew temu, co niektórzy uważają, zbyt duże przyrodzenie może powodować głęboką penetrację, przez co kobieta odczuwa nie przyjemność, a ból. Nawet idealnie dopasowany do kobiety rozmiar członka nie będzie miał żadnego znaczenia, kiedy mężczyzna w łóżku okaże się laikiem. Większe znaczenie warto więc przywiązywać do odkrywania stref erogennych u kobiet, zapewnienia poczucia bliskości czy wykorzystywanie pozycji zapewniających komfort dla obojga partnerów.

Komentarze

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*