Zaburzenia erekcji a cukrzyca

Cukrzyca to wyjątkowo groźna choroba. Zdarza się, że rozwija się przez wiele lat oraz nie daje żadnych objawów. W momencie, gdy schorzenie jest już w zaawansowanym stadium, funkcjonowanie organizmu zmienia się dość znacząco w różnych sferach. Okazuje się, że do jednego z pierwszych objawów cukrzycy u mężczyzn zalicza się zaburzenia erekcji. Każdy, kto zauważył taki problem u siebie, powinien jak najszybciej zbadać się w kierunku cukrzycy.

Cukrzyca a zaburzenia erekcji

Statystyki pokazują, że występowanie zaburzeń w sferze seksualnej wśród osób zmagających się z cukrzycą jest zdecydowanie wyższe niż u osób z populacji ogólnej. Według szacunków, problemy z potencją dotyczą od 35 do nawet 60% cukrzyków. Z kolei wśród kobiet rozmaite zaburzenia o podłożu seksualnym występują u około 20-35% z nich.

Elementem wyróżniającym cukrzycę jest przede wszystkim niewłaściwe stężenie poziomu glukozy we krwi, co powoduje, że organizm funkcjonuje nieprawidłowo. W pierwszej kolejności dochodzi do upośledzenia pracy ludzkiego układu krwionośnego. Warto wiedzieć, iż sprawny układ krwionośny jest niezbędny do tego, aby móc osiągnąć długą i wystarczająco silną erekcję. Cukrzyca sprawia, że naczynia krwionośne zostają wyniszczone od wewnątrz.

To sprawia, że do ciał jamistych prącia dociera o wiele mniej krwi niż u w pełni zdrowego człowieka. Częstym objawem cukrzycy wśród mężczyzn jest np. erekcja niepełna. Wielu mężczyzn z cukrzycą w stadium zaawansowanym skarżyło się z kolei na całkowity brak wzwodu.

Brak możliwości odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego z powodu zniszczeń w układzie krwionośnym to jeszcze nie wszystko, co czeka cukrzyków. Ta niezwykle groźna choroba powoduje również uszkodzenie nerwów.

Warto wiedzieć, iż układ krwionośny to drugi, obok układu krwionośnego, najistotniejszy czynnik w procesie erekcji. Cukrzyca w postaci zaawansowanej powoduje, że neurony układu nerwowego zostają uszkodzone. Jest to tzw. neuropatia cukrzycowa. Pacjenci, którzy zmagają się z tym dokuczliwym schorzeniem, często całkowicie tracą zdolność do odbywania stosunków seksualnych.

Powyżej omówione konsekwencje cukrzycy w sferze seksualnej to jeszcze nie wszystko. Za duży poziom glukozy we krwi powoduje również, iż ma miejsce niedobór androgenów. Androgeny to męskie hormony płciowe. Do tej grupy zalicza się m.in. testosteron. Wszystko to oznacza, że pojawienie się cukrzycy sprawia, iż nieprawidłowo funkcjonuje układ krwionośny, układ nerwowy oraz pojawiają się niedobory testosteronu. Każdy z tych elementów ma ogromny wpływ na ogólną sprawność seksualną mężczyzny.

Jak leczyć problemy z potencją?

Od ponad 20 lat problemy z erekcją można zażegnać w wyjątkowo szybki oraz całkowicie bezbolesny sposób. Chodzi tutaj oczywiście o wyjątkowo skuteczne tabletki z sildenafilem. Gdyby nie one, mężczyźni zmagający się z cukrzycą najpewniej nie mieliby zbyt dużych szans na odzyskanie stuprocentowej sprawności seksualnej.

U pacjentów chorych na cukrzycę stosuje się nie tylko tabletki na potencję takie jak Viagra czy Kamagra, ale również optymalizuje się dietę, włącza się aktywność fizyczną oraz rzuca się wszelkiego rodzaju używki. U większości mężczyzn zastosowanie się do wszystkich tych zasad daje naprawdę ogromne efekty – w zadziwiająco krótkim czasie. Warto wiedzieć, iż Kamagrę i Viagrę można w sposób bezpieczny łączyć ze wszystkimi istniejącymi na rynku lekami przeciwcukrzycowymi. Wysoka skuteczność takiej kuracji sprawia, że wielu mężczyzn długo się nie zastanawia, tylko udaje się do apteki w celu zakupienia Kamagry.

Komentarze

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*